marci1

Jaký je původ příjmení Podlas?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Nevím, ale tipovala bych to takhle: Podlas – žil pod lesem.

Další odpovědi
lexx

že by polská verze příjmení Podlesný…je to možné

annas

Příjmení polského původu není odvozené od toho, že dotyčný bydlel přímo pod lesem, ale v obci Podlesí – Podlasie.. Tedy pocházel z Podlesí, obyvatel Podlesí, ale nemusel přece bydlet pod lesem???

1. že pocházel z oboce Podlesí.

První verze etymologii názvu země, říká, že „Podlasie“ . Podlesí je odvozeno od velkých a rozsáhlých lesů rostoucí na určitém území .

2. Mnoho historiků věří, íže „Podlasie“ pochází ze slova „Lachy“ = pojmenování idí, kteří kteří "poletovali, pobíhali " s holí sem a tam.
vznik v r. 1428.
To sloužilo k pojmenování Poláků v Rusku. Tato oblast byla pohraniční oblast mezi Polskem a Ruskem, , takže Rusové s největší pravděpodobností ji nazývali Podlesí nebo Podlaska.
Takže to je druhá možnost původu příjmení Podlas.

annas

Překládala jsem z polštiny, pak jsem se zamotala a nemohla najít ten správný.. Za to se omlouvám. Pokusím se ho vyhledat.

marci1

Díky.