Gendero

Jaky je puvod prijmeni Arnican?

Je to jizansky, severni? Odkud presne?

Nejlepší odpověď
annas

Mohl jste uvést, kde jste se s příjmením setkal. Našla jsem jen příjmení Arnica, najdete, kde je těchto příjmení nejvíce. Arnican – může být varianta, tvaru pádu atd.

Myslím si, že by příjmení mohlo souviset s květinou arnikou., jíž je asi 40 druhů.

„Etymologie -
Etymologie arniky je obecně dosti kontroverzní. Podle některých to může vyplývat ze změny pozdní latiny (ptarmica), která zase pochází z řeckého ptarmikos (starnutatorio), s odkazem na vlastnosti starnutatorie spojené s vůní rostliny. Podle jiných by však pocházelo z řeckého slova arnakis (jehněčí kůže) odkazujícího na jemnou texturu jejích listů “

https://antro­pocene.it/es/2017/­06/25/arnica-montana/

Našla a jsem, že nejvíce příjmení je v Argentině. . Brazilská arnika nebo falešná arnika byla poprvé nalezena italskými přistěhovaleckými osadníky v Minas Gerais v Brazílii v 18. století . Je možné ji najít v Jižní Americe.

Řekla bych, že příjmemí pochází z evropského jihu. Podle tvaru Arnican zřejmě z italštiny.

https://pt.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Arnica-brasileira

V odkazu najdete, kde je nejvíc příjmení se základem Arnica.

https://cogno­me.eu/cognome-arnica

Nejvíce je v Argentině. a Peru. Podle toho je poznat, kam nejvíce lidí migrovalo.

Druhy arniky evropská, středoamerická, jihoamreická,, Arnica montana je v Evropě, poměrně rozšířená, roste divoce od Norska po Balkán a od Španělska po Ukrajinu. Nejrozšířenější poddruh roste ve Španělsku, Franciii, Portugalsku, Itálii atd.
----.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.