Avatar uživatele
paul1

Jaký je původ názvů států a jejich obyvatel ?

Co jsem našel - například Němec je od slova němý - nikdo mu nerozuměl, Polák - obyvatel roviny, polí, Rus - ryšavý člověk, byli to lidé, kteří přišli za Švédska, Ukrajinec - obyvatel okrajového území. Maďara ani Rumuna jsem nenašel.
https://ruskerealie.zcu.cz/…
https://cs.wiktionary.org/…

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Ametyst před 20 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Pojmenování magyar – znamenající maďarský, maďarština nebo Maďar – podle středověké legendy pochází od praotce Magora, bratra Hunora, praotce Hunů.
Slovo Rumun, Rumunsko odkazuje na románský původ národa. O původu Rumunů existuje několik teorií. První je, že Rumuni jsou potomci římských kolonistů, kteří se v Dacii usadili poté, co kraj za císaře Traiana v roce 106 dobyli a ovládli Římané. Toto římské obyvatelstvo se následně smísilo se zbytkem původních Dáků a později s různými germánskými kmeny a Slovany. (wiki)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Tak když se podíváš na jiný jazyk, tak jména příslušníků jiných států jsou ještě méně srozumitelná a vysvětlitelná. Já si pamatuji, že jsme si říkali o původu Slovenska. To putoval Ježíš Kristus se svatým Petrem a ten nesl pytel s (xy). Přišli do Tater a svatý Petr říká, že už nemůže. Tak mu Ježíš odpoví, tak ten pytel tady vysypej, tady bude Slovensko. Ale dá se to lokalizovat na určitý kraj, oblast a pod.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost