Killmen

Jaký je původ ,,démonů''?

Na YouTube a internetu je velká spousta důkazů o duších a démonech, třeba jak jsou zachyceni na videokamere. Vím, jaký jaký je původ duchů (zemřelí lidé podle všeho), ale nikde jsem nenašel ani neslyšel nic o tom, jaký je původ démonů. Jestli jste o tom něco slyšeli, tak mi to prosím napište

Nejlepší odpověď
annas

Na netu je hodně vysvětlení, jaký je původ. Nejznámější verze je, že démoni jsou padlí andělé.

Např.
„Označení démon pochází z řeckého slova ,,diamon“,což znamená bůh.Tyto bytosti jsou velmi mocné a mají určitou spojitost s osudem.Původně byl démon považován jako ochránce spravedlnosti a vyplnění osudu.Teprve v křesťanství byl spojován s ďáblem,protože sváděl člověka z jeho cesty za světlem.To byla jen jedna ze strategií, která měla donutit pohanský lid k tomu ,aby opustil své staré bohy.Postupem času měli démoni jen jeden úkol,a to,aby svedli člověka na scestí.To však byly jen vizuální představy,protože démon se člověku zjevoval jen v zrcadle atd"

Více zde: http://kobal.web­node.cz/demoni/de­moni/

Nejčastější alternativní vysvětlení původu démonů je, že když obrové z Genesis 6 zahynuli v potopě, jejich duše se staly démony. Zatímco Bible konkrétně neuvádí, co se stalo s dušemi obrů, když zahynuli, je nepravděpodobném že by Bůh zničil obry v potopě, jen aby dovolil jejich duším – jako démonům – páchat ještě větší zlo.

Nejbibličtější vysvětlení pro původ démonů je, že jsou padlými anděly, anděly, kteří se se satanem vzbouřili Bohu.

http://www.got­questions.org/Ces­ky/padli-andele.html

Další odpovědi
gecco

…„velká spousta důkazů o duchach a démonech“…
LOL

No – a podle které mytologie chceš původ démonů zkoumat?? – různé mytologie definují démony různě.

anonym

Démon je v mytologii a náboženských představách bytost nebo nadpřirozená síla.
Prostě výmysl.

lexx

Stoke-on-trent, střední Anglie, je to rocková kapela kdo by snad nepochopil