Kaxx

Jaký je původ a vznik kytary?

Nikde to nemůžu najít. Předem děkuju za odpovědi. :)

Nejlepší odpověď
quentos

před třemi a půl tisíci lety ve starém Egyptě. Strunné nástroje jsou ještě starší, před uvedenou dobou však vznikl první, který se konečně kytaře alespoň trochu podobal.

Zdroj: http://www.gu­yguitars.com/en­g/handbook/Bri­efHistory.html

Další odpovědi
klob1

Původně se vyvíjela. A struny byli z různých materiálů. Jako třeba z prasečí kůže, vlasů, koňských žíní, Typy byli a jsou různé.. třeba Barokní kytara, také se lišili a liší i počtem strun.Přesně nevím kde,protože se to ani nemuselo jmenovat jako Kytara přímo.Ta země už ani nemusí názvově ani existovat.

marci1

Prapředek kytary je kinnór, starověký hudební nástroj, který byl zmiňován již v Bibli. Kytara vznikla v Přední Ásii.

arygnoc

Pôvod gitary je zaznamenaný v Prednej Ázii, kde prvý hudobný nástroj podobný gitare tzv. kinor bol pozorovaný u Sumerov.

Gitara ako brnkací strunový nástroj s bokmi prehnutými dovnútra (dnešná gitara), vznikol podľa znalcov dejín gitary až niekedy v 15. storočí.