dust8

Jaký je původ a význam slova „haprovat“?

Nejlepší odpověď
annas

Haprovat – nespisovný výraz

"1.špatně fungovat, mít závadu, též baprovat
2. nesouhlasit, též finančně

Snad z německého nářečního hapern, též happern, habern = váznout, mít mít překážky, také chybět."

SNČ, s. 156

--
Ještě co píše Jiří Rejzek v Etymologickém slovníku

„haprovat – obecný výraz ‘váznout, mít závadu’. Z něm. hapern a to asi ze střední němčiny z hāperen = zadrhávat, koktat’ původu asi onomatopoického.“

Další odpovědi
Emefej

Tipoval bych, že je to z německého hapern.

Nassin

Bože a taková moudrá žena která tady opravuje chyby jich tadi nasekala spousta.Kovářová kobyla chodí bosky.

annas

Nassin,

i když je to další profil xxx, , svou identitu nezapřete. Okolnosti pouze odhalují, jaký jste.

annas

Podle peří poznáš ptáka, podle stylu nejen Ostravaka.