domk3

Jaký je průhyb konzoly? Chci se zeptat jak by se spočítal max možný průhyb konzoly.

Trubka je čtvercová 40×40×4, délky 900mm. Jde mi o průhyb při jejím zatížení na volném konci bodově a pak také spojitým zatížením po celé její délce. Děkuji

Nejlepší odpověď
Drap

Čtvercové profily se nejmenují trubky. /trubka je kulatá/ . Spočítat lze téměř vše. Záleží na materiálu konzoly, na upevnění a na celé řadě dalších věcíé. V tomto případě by bylo zřejmě nejjeddodušší udělat zkoušku.

Další odpovědi
honza19hk

Drape, i tzv jekl je trubka . Jeho název je trubka hraněná což je jekl. (Zkratka Tr.hr.) Trubka může být i oválná. A futr je to trubka,trubka je název pro předmět dutý zpravidla menšího půrměru než jeho délka.