KajaKub

Jaký je proud a napětí uvnitř nabíječky?

Mám totiž kousek od adaptéru utrhlou chránicí gumu, i kdyz jenom kousek. A ja se toho místa zrovna dotkla i těch drátů. Necítila jsem žádné kopnuti, možná mě to trochu pálilo, už nevím. Může to být nebezpečné?

Odpovědi
Kulpix

Jde o to , v jaké nabíječce. Na mobil většinou 5V / 1A.

Wortygen

Toto ti určitě pomůže.

odkaz: http://oenerge­tice.cz/elektri­na/akumulace-energie/nabijecky-princip-funkce-a-rozdeleni/

cochee

Asi ne. Nebezpečné začíná být napětí od nějakých 24 V (nebudu teď rozvádět teorii, proč) a já jsem viděl nabíječku na nejvyšší napětí asi 19 V a to jen jednou a u zastaralého přístroje, většina dnešních nabíječek, tzn. tablety – telefony, má výstup 5 V, jak píše Kulpix, což poznáš bez čtení štítku hned, vidíš-li ukončení kablíku nabíječky USB konektor. Zřídka dnes vidno jiná napětí, např. 12 V, 9 V, 3 V. Vyšší napětí mívají často nabíječky notebooků, tam to může být až těch zmiňovaných 19 V.