Avatar uživatele
koumák

Jaký je princip LCD zobrazovačů a snímačů ?

Funkce klasického monitoru je jasná : vychylovaný svazek proudu elektronů prochází maskou a při dopadu na fluorecenční plochu rozzáří barevný bod vnitřního povrchu obrazovky. Ale jak toto funguje u LCD, resp. jak se signál dostává k jednotlivým svítícím bodům v určitém přesně limitovaném čase a intenzitě. Nikde nemůžu tyto informace najít a páni inženýři z oboru o tom také jasno nemají, o obchodnícani ani nemluvě. Děkuji.
Doplňuji:
V první odpovědi je vysvětlena část, jak funguje pixel - jeden zobrazovací bod. Jak přichází ale signál k milionům těchto bodů, je to třeba souřadnicově křížením vertikálního a horizontálního napájení nebo centrálně s identifikačním kódem bodu ( to by bylo ale značně náročné na zpracování a při příjmu bodem ( pixlem ), či jak. Asi nemá každý bod samostatný přívod ?? Ptám se na to, protože jsem o tom koumal již cca před 25 lety, když jsem přemýšlel, jak by mohla fungovat plochá obrazovka - to ještě žádné nebyly...
Dík za objasnění i této části.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4363 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
hem

Každý obrazový bod LCD panelu je ovládán tranzistorem, který řídí intenzitu světla procházejícího třemi barevnými filtry (RGB).

Zdroj: www.svethardware.cz/art_doc-72 E593AEF388EE8BC1256CE700442B8D .html

0 Nominace Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek