Avatar uživatele
Babunka

Jaký je příklad neadaptabilního živočicha?

Doplňuji:
Myslela jsem konkrétně v oblasti teploty. Napadla mě krajta. Mohla by být? Potřebuje přeci dostatek tepla celoročně.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? samicek333, fcoop, www před 4573 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Např. roztomilá Panda velká – je býložravec a její potravou jsou výlučně výhonky bambusu. Nic jiného nepřijímá a bez nich hyne.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Je to velká část živočichů, např. endemité, kteří jsou vázáni jen na určitou, jedinečnou lokalitu. Jindy zase na stravu ap. V jiném prostředí, nebo dalších specifických podmínkách se nemohou přizpůsobit. Namátkou: mravenečník potřebuje mravence, ježka západního nenajdeš na Slovensku, vlk se neadaptuje tak, aby z něj byl plnohodnotný hlídací pes, atd.
P.S: otázka je příliš všeobecná, bylo by potřeba upřesnit neadaptibilní v čem, z jakého hlediska atd.
Nepřizpůsobivých je zkrátka v jistém smyslu většina živočichů. Nejadaptibilnější je však jen jeden jediný a to je člověk.
Studium
Doplňuji:
Beer, díky! 🙂 Včera, pokud jsem byl na netu, doplněna otázka ještě nebyla ☹

Upravil/a: www

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pokazdejinak

napadl mě další takový „medvídek“ – koala je specializovaná na listy eukalyptu a ejhle, když je nemá, uhyne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

neadaptabilní je česky nepřizpůsobivý. Takže třeba cikán :{)))>

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
beer

Nejpřesněji odpověděl www, dovolím si doplnit.
Samozřejmě, krajta je neadaptibilní také z hlediska teploty prostředí, tudíž by tropický druh nepřežil v přírodě naši zimu. Tvoje úvaha je správná.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek