Babunka

Jaký je příklad neadaptabilního živočicha?

Doplňuji:
Myslela jsem konkrétně v oblasti teploty. Napadla mě krajta. Mohla by být? Potřebuje přeci dostatek tepla celoročně.

Nejlepší odpověď
dudu

Např. roztomilá Panda velká – je býložravec a její potravou jsou výlučně výhonky bambusu. Nic jiného nepřijímá a bez nich hyne.

Další odpovědi
www

Je to velká část živočichů, např. endemité, kteří jsou vázáni jen na určitou, jedinečnou lokalitu. Jindy zase na stravu ap. V jiném prostředí, nebo dalších specifických podmínkách se nemohou přizpůsobit. Namátkou: mravenečník potřebuje mravence, ježka západního nenajdeš na Slovensku, vlk se neadaptuje tak, aby z něj byl plnohodnotný hlídací pes, atd.
P.S: otázka je příliš všeobecná, bylo by potřeba upřesnit neadaptibilní v čem, z jakého hlediska atd.
Nepřizpůsobivých je zkrátka v jistém smyslu většina živočichů. Nejadaptibilnější je však jen jeden jediný a to je člověk.
Studium
Doplňuji:
Beer, díky! 🙂 Včera, pokud jsem byl na netu, doplněna otázka ještě nebyla ☹

pokazdejinak

napadl mě další takový „medvídek“ – koala je specializovaná na listy eukalyptu a ejhle, když je nemá, uhyne

quentos

neadaptabilní je česky nepřizpůsobivý. Takže třeba cikán :{)))>

beer

Nejpřesněji odpověděl www, dovolím si doplnit.
Samozřejmě, krajta je neadaptibilní také z hlediska teploty prostředí, tudíž by tropický druh nepřežil v přírodě naši zimu. Tvoje úvaha je správná.