MoonyCZ

Jaký je příbuzenský vztah s nevlastní sestrou mojí sestřenice?

Odpovědi
Pepa25

Záleží, jak nevlastní – mají společného otce nebo matku? Je tento společný rodič bratr nebo sestra tvého rodiče?

autacek

Že by nevlastní sestřenice? Každopádně je to rodinný vztah velmi vzdálený, tak že ji můžeš v případě vzájemné vůle pojmout časem i za manželku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Pepa25

autacek: „nevlastní sestřenice“ může být blízká pokrevní příbuzná – např. další dcera sestry mé matky, kterou má pouze s jiným mužem. Proto jsem se ptal na upřesnění

Dochy

Tohle by byla vlastní sestřenice
mimochodem, pokud sourozenci mají alespoň jednoho biologického rodiče shodného, jsou vlastní. Nevlastní jsou „přiženění“

Pepa25

Také jsem dal „nevlastní sestřenice“ do uvozovek. Tazatelka píše nevlastní sestra sestřenice. Co může mít ta sestra se sestřenicí společného, když ne některého z rodičů?

Dochy

aby byla nevlastní sestra, tak není biologicky příbuzná vůbec…
Zkrátka v rodině A (nebo bez rodiny ale s „neznámým“ partnerem) se narodila Bětka, v rodině B (nebo – viz výše) se narodila Terka, rodiny se rozpadly, Matka Bětky si vzala taťku Terky.
Pokud je Bětka sestřenicí Jirky a před onou svatbou neměl Jirka s Terkou nic společného, pak by po svatbě měla být Terka nevlastní sestřenicí Jirky.