hapiky

Jaký je při předpovědi počasí rozdíl mezi čerstvým a normálním větrem?

Nejlepší odpověď
cynique

Nic takového jako normální vítr neexistuje. Tudíž není možné určit ani rozdíl.

K odhadu rychlosti se používá Beaufortova stupnice a v ní stanovené názvosloví pro popis rychlosti větru.

Čerstvý vítr má rychlost 8,0–10,7 m/s.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Beaufortova_stup­nice

Další odpovědi
annas

Projděte si v odkazu charakteristiku větrů podle tzv. Beaufortovy stupnice síly větru.

Čerstvý vítr má číslo 5 podle této stupnice. Před ním je bezvětří, vánek, větřík,, slabý vítr, mírný vítr.

Co je pak „normální“ vítr?

Hlada

Čerstvý vítr je český název síly větru podle Beaufortovy stupnice. Normální vítr jako název neexistuje.