Avatar uživatele
Cass

Jaký je překlad tohoto slova?

Zdravím, neví někdo překlad " litter-dwelling species"? Jde mi hlavně o to „litter-dwelling“, hledala jsem to celé dopoledne a nic :( předem mockrát děkuji :))
Doplňuji:
děkuji za snahu, ale myslím, že to nebude ono… litter také znamená vrh, nebo také smetí či odpadky… navíc se to týká členovců – přesněji pavouků

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Cass

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? bolak před 4172 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
bolak

Já si nejsem jistej jestli pro to vůbec existuje českej ekvivalent.

Ono nenín jen litter-dwelling, ale i ocean-dwelling, ground-dwelling, underground-dwelling, land-dwelling a další, tudíž bych z toho vyvodil, že třeba konkrétně to ocean-dwelling" znamená něco jako „v oceálu žijící“ nebo „oceán obývající“

land-dwelling species pak „na souši žijící druh“ nebo „souše obývající druh“

underground-dwelling mammals – pod zemí žíjící savci

a litter-dwelling, to prostě znamená že je to havěť která žije v hnoji, v odpadcích, v humusu, jako třeba žížaly…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

litter jednoznačně v tomto kontaxtu znamená odpadky – zde to bude ve významu „biologické druhy [živočichů] žijící v odpadcích“
Doplňuji:
*kontextu

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Conchus

litter – hrabanka
dwelling – obydlí
species – druh (biologický)
Takže je asi takové stádo slepic, které se pohybuje okolo nějakého vesnického stavení. Význam slov najdeš v běžném slovníku (např. na Seznamu)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lucijej

Podle mně by to mohli být živočichové žijící v v půdě; zřejmě mezoedafon (žížaly; stonožky, chvostoskoci a další členovci,měkkýši i háďátka) – svojí činností přispívají k tvorbě humusu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
quentos

Lucijej: litter ani náhodou neznamená půda, nicméně jedním z významů tohoto slova je „chlévská mrva; hnůj“ – tito živočichové by tedy teoreticky ještě mohli žít v hnoji.

před 4172 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lucijej

To sice ne, ale někdy se tak označuje surovější forma hunusu

před 4172 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Lucijej

humusu, kdy ještě není rozložený

před 4172 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek