swindon

Jaký je překlad slova HIKOTAI

jde o nějakou vojenskou japonskou jednotku. ale nvm jaké naší jednotce tento výraz odpovídá

Nejlepší odpověď
Lencis

Hikotai – letka
Disponovala 16 až 24 letouny. 3 Hikotai tvořily jednu Kokutai. Velitel letky tzv. Hikotaičo byl důstojník v hodnost fregatního či korvetního kapitána. Někdy se pro letku používal název Daitai pětšinou pro samostatné jednotky pro zvláštní účely.
Dělila se podle druhu na:

  1. Sentoki Hikotai, stíhací letka
  2. Kogeniki Hikotai, bombardovací letka:
  • Bakugekiki Hikotai, letka pozemních bombardérů
  • Kogekiki Hikotai, letka bitevních letadel
  1. Teisacu Hikotai, průzkumná letka
  2. Juso Hikotai, dopravní letka

více na odkaze:

Zdroj: http://www.val­ka.cz/clanek_1218­.html

Další odpovědi
Dandi

Souhlasm s Lencis, jen bych ještě doplnil, že do byla letka Japonců.

Attack-design

letka