specialistka

Jaký je překlad křestního jména Imrich????

K tomu prosím výklad a význam tohoto jména

Nejlepší odpověď
annas

Potvrzuji odpověď Panenky – Jméno Imrich, původem německé, znamená v překladu pracovitý, mocný vládce, vedoucí práce, díla. Jméno častější na Slovensku, jeho četnost v ČR – 1 345 osob

Další odpovědi
anonym

slovenské iméno-svátek 5.listopadu,
Dalším významný světcem, který má v tento den také svátek, je uherský kralevic Emerich. Je zajímavé, že z tohoto jména vzniklo naše Mirko. Toto jméno bylo dříve poměrně hodně rozšířeno. V Itálii mu říkají Amerigo a nosil je vynikající mořeplavec Vespucci (1451–1512). Právě po něm dostal jméno i celý kontinent – Amerika. Vraťme se však k uherskému Emerichovi. Byl synem Štěpána I., ale několik dnů před korunovací na spolukrále jej na lovu roztrhal kanec. Syn i otec jsou dnes národními maďarskými patrony.

panenka

IMRICH-je původ gotský
Význam:z gotského Amaler,staroně­meckého Amalrich ,znamená pracovitý,mocný vládce,vedoucí práce,díla.

Zdroj: http://www.ros­somak.net/modu­les.php?name=Mou­dra_Vyznam_jmen&jme­no=1368