Jaký je postup ze strany školy, jestliže žák /15let/nechodí ve druhém pololetí do školy a zameškal víc než 100hodin

bez omluvy. Kdo podává trestní oznámení na rodiče žáka? Škola nebo sociální odbor? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
kropitko

Když je to poprvé a škola to ještě nehlásila na Sociální odbor a zákonní zástupci nebyli dodnes pravomocně odsouzeni za přestupek, tak to škola nahlásí na Sociální odbor. Pokud se to už řešilo jako přestupek a záškoláctví se opakuje, tak škola vypracuje hlášení pro Policii pro zanedbání školní docházky.
Teď je otázkou, jestli se nejedná o žáka, který už povinnou docházku splnil, v takovém případě by šlo o podmínečné vyloučení, nebo vyloučení žáka.