stenly1

Jaký je postup v případě že se nachází část nelegální stavby kterou chci používat na cizím pozemku

Koupil jsem bývalý kravín a u něj je septik ale třetina septiku se nachází na pozemku jiného vlastníka Rozhodl jsem se septik používat neboť předělávám kravín na dílnu a chci tam zřídit sociální zařízení Bohužel soused se rozhodl tu část co se nachází na jeho pozemku používat a to tak že tam nasypal štěrk čímž zasypal i jediný otvor do septiku ktrým se ten septik nechal vybírat Upozornil jsem jej na tuto skutečnost a že ten septik patří ke kravínu tudíž že je můj a že se jedná o cizí neodstranitelnou stavbu na jeho pozemku a on mi řekl že stavba je nelegální tudíž bude tu část co se nachází na jeho pozemku užívat jak on uzná za vhodné

Nejlepší odpověď
Fidel

Doporučuji se se sousedem domluvit – např. zřídit věcné břemeno nebo tu část pozemku odkoupit. Pokud vztahy nejsou zcela jasné a máte na tom naléhavý právní zájem, podejte k soudu žalobu na určení (kdo je vlastně majitelem té části septiku). Více možností mne nenapadá.