Avatar uživatele
tatanka

Jaký je postup knihovny při mnou zaviněné ztrátě vypůjčené knihy?

Řešení bylo následovné-plná úhrada ztraceného titulu plus poplatek, který v tomto případě čítal 120Kč. MK Praha. Za odpovědi děkuji.

Zajímavá 0 před 2382 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Např. ve vědecké knihovně Ostrava: V případě ztráty knihy je třeba tuto publikaci nahradit nejlépe stejným nebo novějším vydáním ztraceného titulu. Dále budete muset uhradit paušální náhradu ve výši 150 Kč. Není-li možné knihu nahradit stejným titulem, vypočítává se peněžní náhrada (zahrnující paušální náhradu 150 Kč a cenu knihy).
Jiná knihovna: O způsobu náhrady dokumentu rozhoduje knihovna. Může požadovat náhradu škody uvedením do původního stavu obstaráním náhradního výtisku téhož dokumentu ve stejném vydání a vazbě nebo vázané kopie ztraceného dokumentu. Jestliže uvedení do původního stavu není možné nebo účelné, může knihovna požadovat jako náhradu totéž dílo v jiném vydání, jiné dílo, anebo finanční náhradu. Finanční náhradu stanovuje knihovna.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

U každé knihovny je postup trošku jiný. Doporučtji řešit co nejdříve.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Klaproth

Z vlastní praxe: městská knihovna Kladno – zaplatíš nákupní cenu knihy + manipulační poplatek 60 Kč. Ověř si to ve své knihovně, každá to může mít jinak.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Stalo se mi to dvakrát a musel jsem platit cenu knihy a nějaký další poplatek. A určitě mi dali potvrzení.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek