aceg

Jaký je postup instalace písem Calibri, Cambria, Candara, Consolas a Corbel v Ubuntu Linux (verze 16.04 LTS)?

Potřebuji na počítači s operačním systémem Ubuntu Linux používat písma Calibri, Cambria, Candara, Consolas a Corbel. Poraďte prosím postup jejich instalace. (Používám Ubuntu verzi 16.04 LTS)

Nejlepší odpověď
anonym

Z adresy https://goo.gl/cTR804 zkopírujte jednořádkový program do schránky kombinací CTRL+C a vložte jej do terminálu kombinací CTRL+SHIFT+V. Tento program automaticky stáhne požadované fonty a uloží je do společné složky, aby byli k dispozici všem uživatelům na daném PC. (Pokud nevíte co je terminál, najdete ho pod tímto názvem snadno v hlavní nabídce systému jako jakoukoliv jinou aplikaci)

Tento postup mám otestovaný a je funkční, ale pokud byste s ním přesto měl jakékoliv problémy kontaktujte mne na jiri.doubravsky(za­vinac)gmail.com a poradím jiný postup.