dust8

Jaký je poplatek při výběru z bankomatu v Chorvatsku?

Odpovědi
Arne1

Mělo by to být bez dalších poplatků (tedy mimo toho co che tvoje banka) pokud odmítneš eventuelní DCC (Zagrebačka banka). A ještě u banky PBZ je hlášen možný poplatek 16 HRK při použití VISA karty.

anonym

vůbec v zahraničí nevybírej pokud nemusíš, normálně plať kartou na které máš koruny, to je nejvýhodnější způsob (ty se automaticky dle kurzu převádí na eura, pokud jsi v zahraničí) a pokud chceš ten kurz mít co možná nejvýhodnější používej v zahraničí kartu Revolut (která používá mezibankovní kurzy, výhodnější už neexistují).

Výběry v zahraničních bankomatech jsou velmi riskantní, často tam narazíš na zařízení která se jako bankomaty tváří ale jsou to automaty velmi nevýhodných směnáren, nebo jsou to bankomaty které mají pro zahraniční uživatele velmi nevýhodné podmínky (kurzy/poplatky) … zkrátka platil bych tam raději rovnou kartou, kdykoliv to jde. Viz tyto podvody, které jsou nejen v Praze, ale po celém světě https://www.id­nes.cz/finance/ban­ky-a-sporeni/vyber-z-bankomatu-a-sluzba-dcc.A150819_070­933_bank_sov