Avatar uživatele
df

Jaký je ČR poměr využití vyhledávače Seznam vs. Google?

Děkuji za hodnotné odpovědi.

Upravil/a: df

Zajímavá 0 před 1494 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Imbecil.cz

Před časem jsem také řešil tuto otázku. Asi statisticky nejreprezenta­tivnější data jsem nalezl v této studii: https://www.e­visions.cz/blog-2019-01-24-infografika-podil-vyhledavacu-google-a-seznam-na-ceskem-internetu-2019/

Uvádí se v ní, že poměr návštěv ze Seznamu a Google je cca 25 % / 75 %.

Ovšem tato čísla nejsou až tak podstatná jako to, jak s nimi plánuješ pracovat. Mám zkušenost (a autoři studie to v článku také zmiňují), že Seznam používá velmi specifická cílová skupina. Například na mé staré weby zaměřené na zábavu mi nějací lidé ze Seznamu chodí. Na druhou stranu na blog o online marketingu z tohoto vyhledávače nepřijde snad nikdo. Přijde mi, že Seznam pravděpodobně budou používat méně zkušení uživatelé internetu.

Takže pokud si například chceš udělat představu, kolik procent lidí ti může v budoucnu chodit ze Seznamu na nějaký web, který máš v plánu vytvořit, byl bych velice opatrný a nespoléhal na těch 25 %.

Hodně také napoví statistiky vyhledávání Seznamu. Například klíčové slovo „webhosting“, u kterého lze předpokládat, že ho budou hledat spíše technicky založenější jedinci, má minimální vyhledávanost: https://search­.seznam.cz/stat­s/?term=webhos­ting&search-service=7 . Pokud se podíváš na počty vyhledávání konkrétní klíčových slov pomocí tohoto nástroje a v Google (ten má podobný nástroj pro uživatele Google Ads, dříve AdWords), tak si uděláš poměrně dobrou představu, jaký je poměr vyhledávání Seznamu a Google v dané tématické oblasti.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… ze seznamu používám pouze mapy, má je aktualizovanější líp než google, což je pochopitelné, jinak ne, pouze google …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Hufnágl

Na naše podmínky bych řekl že šul nul. Tedy stejný poměr.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Edison

Kolik lidí na světě si myslíš, že používá Seznam? A kolik Google?

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Data se mohou měnit, ale podle posledních dostupných statistik z roku 2021 používá v České republice vyhledávač Google kolem 88 % uživatelů, zatímco Seznam.cz používá asi 12 % uživatelů. Tato čísla však mohou být ovlivněna různými faktory, včetně demografie uživatelů, typu zařízení (například mobilních telefonů nebo počítačů) a dalších.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
df

edison: A v ČR?

před 1494 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Tak oproti světu to neumím posoudit. Já osobně používám google. Necpe mi na úvodní stránce bulvární články, oproti seznamu.

před 1494 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
df

Nemohl jsi takto odpovědět hned?

před 1494 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Nemohl, bo na tohle ses neptal.

před 1494 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
df

Všimni si, jak to ostatním pálí a hned jím došlo, že se jedná o ČR.

před 1494 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Mě to pálí. Zato tobě ne. A to by mělo před položením otázky. Mě to pálí a odpovídám na otázku. Nechápu, proč bych si měl vymějšlet, na co se vlastně ptáš. A uvědom si, že já tu nejsem ten, kdo chce informaci. Jsi to ty. Takže by ses měl zamyslet, jestli chceš dobrou informaci, je potřeba se dobře zeptat. Měl by ses sám nad sebou zamyslet a ne druhý napadat za to, že ti vůbec odpověděli a to naprosto správně na TEBOU položenou otázku!

před 1493 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
df

Určitě sis všiml ukázkové odpovědi uživatele Imbecil.cz. Přesně tak nějak jsem si představoval ideální odpověď. Kéž by někdy tvé odpovědi takhle nějak vypadali. To by tě nikdo nenapadal, ale spíše chválil.

před 1493 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Tak ses na to tak měl taky zeptat! YTo, že později otázku změniš na faktu nic nemění! Já nepotřebuju být chválen. Víš, v čom je problém? V tom, že odpovídám na položenou otázku a ne na nějaký doměnky. Ale to není problém můj, ale tazatelů.

A víš ty co? Tvoje otázky budu rovnou mazat, protože necceš odpověď na svou otázku, ale na svou myšlenku. Myšlenky číst neumí NIKDO. A ty nejsi schopen ani myšlenku zformulovat. Tak co s tebou? Naprosto zbytečný tvoje otázky číst, protože nakonec ty máš v hlavě něco docela jinýho, než na co se ptáš.

před 1493 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
df

Takže chceš dělat více škody než užitku. To o tobě hodně vypovídá. To je opravdu demokratické. Když se mi nelíbí něčí názor, tak ho umlčím násilím.

před 1493 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek