Avatar uživatele
Pokročilý

Jaký je ČR poměr využití vyhledávače Seznam vs. Google?

Děkuji za hodnotné odpovědi.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Registrovaný

Před časem jsem také řešil tuto otázku. Asi statisticky nejreprezentativnější data jsem nalezl v této studii: https://www.evisions.cz/…

Uvádí se v ní, že poměr návštěv ze Seznamu a Google je cca 25 % / 75 %.

Ovšem tato čísla nejsou až tak podstatná jako to, jak s nimi plánuješ pracovat. Mám zkušenost (a autoři studie to v článku také zmiňují), že Seznam používá velmi specifická cílová skupina. Například na mé staré weby zaměřené na zábavu mi nějací lidé ze Seznamu chodí. Na druhou stranu na blog o online marketingu z tohoto vyhledávače nepřijde snad nikdo. Přijde mi, že Seznam pravděpodobně budou používat méně zkušení uživatelé internetu.

Takže pokud si například chceš udělat představu, kolik procent lidí ti může v budoucnu chodit ze Seznamu na nějaký web, který máš v plánu vytvořit, byl bych velice opatrný a nespoléhal na těch 25 %.

Hodně také napoví statistiky vyhledávání Seznamu. Například klíčové slovo "webhosting", u kterého lze předpokládat, že ho budou hledat spíše technicky založenější jedinci, má minimální vyhledávanost: https://search.seznam.cz/… . Pokud se podíváš na počty vyhledávání konkrétní klíčových slov pomocí tohoto nástroje a v Google (ten má podobný nástroj pro uživatele Google Ads, dříve AdWords), tak si uděláš poměrně dobrou představu, jaký je poměr vyhledávání Seznamu a Google v dané tématické oblasti.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

... ze seznamu používám pouze mapy, má je aktualizovanější líp než google, což je pochopitelné, jinak ne, pouze google ...


Avatar uživatele
Pokročilý

Na naše podmínky bych řekl že šul nul. Tedy stejný poměr.


Avatar uživatele
Zlatý

Kolik lidí na světě si myslíš, že používá Seznam? A kolik Google?

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Pokročilý

df

edison: A v ČR?

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

Tak oproti světu to neumím posoudit. Já osobně používám google. Necpe mi na úvodní stránce bulvární články, oproti seznamu.

Avatar uživatele
Pokročilý

df

Nemohl jsi takto odpovědět hned?

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

Nemohl, bo na tohle ses neptal.

Avatar uživatele
Pokročilý

df

Všimni si, jak to ostatním pálí a hned jím došlo, že se jedná o ČR.

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

Mě to pálí. Zato tobě ne. A to by mělo před položením otázky. Mě to pálí a odpovídám na otázku. Nechápu, proč bych si měl vymějšlet, na co se vlastně ptáš. A uvědom si, že já tu nejsem ten, kdo chce informaci. Jsi to ty. Takže by ses měl zamyslet, jestli chceš dobrou informaci, je potřeba se dobře zeptat. Měl by ses sám nad sebou zamyslet a ne druhý napadat za to, že ti vůbec odpověděli a to naprosto správně na TEBOU položenou otázku!

Avatar uživatele
Pokročilý

df

Určitě sis všiml ukázkové odpovědi uživatele Imbecil.cz. Přesně tak nějak jsem si představoval ideální odpověď. Kéž by někdy tvé odpovědi takhle nějak vypadali. To by tě nikdo nenapadal, ale spíše chválil.

Avatar uživatele
Zlatý

Edison

Tak ses na to tak měl taky zeptat! YTo, že později otázku změniš na faktu nic nemění! Já nepotřebuju být chválen. Víš, v čom je problém? V tom, že odpovídám na položenou otázku a ne na nějaký doměnky. Ale to není problém můj, ale tazatelů.

A víš ty co? Tvoje otázky budu rovnou mazat, protože necceš odpověď na svou otázku, ale na svou myšlenku. Myšlenky číst neumí NIKDO. A ty nejsi schopen ani myšlenku zformulovat. Tak co s tebou? Naprosto zbytečný tvoje otázky číst, protože nakonec ty máš v hlavě něco docela jinýho, než na co se ptáš.

Avatar uživatele
Pokročilý

df

Takže chceš dělat více škody než užitku. To o tobě hodně vypovídá. To je opravdu demokratické. Když se mi nelíbí něčí názor, tak ho umlčím násilím.

 

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý ge0rge 1287
Zlatý Michal Kole 1199
Zlatý mosoj 1107
Zlatý Hlada 1033
Zlatý led 1015
Zlatý gecco 904
Zlatý www 828
Zlatý badisko 817
Zlatý cochee 748

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.