Avatar uživatele
johana 56

Jaký je (podle vás ) rozdíl mezi inteligencí „přirozenou“ a „umělou“?Děkuji.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 8Pro koho je otázka zajímavá? annas, vagra, manon, kapka, Drap, fcoop, briketka10, anonym před 4188 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Umělou inteligenci si spojuji např. s roboty. Cílem je naučit stroje, aby dělaly věci, které vyžadují inteligenci,, jsou-li prováděny člověkem. Někdo za stroj „myslí“, naprogramuje ho. Chybí jim nejvyšší lidský cit – láska (viz R.U.R.).

Hlavním rozdílem mezi umělou inteligencí současnosti a lidským myšlením (inteligencíí) jje to, že člověk má schopnost chápat určité skutečností a samostatně myslet, využívat své rozumové vědomosti, dovednosti atd.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?johana 56 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
pizlicka

Odpoveď byla označena jako užitečná

prirozena se neda naucit,ta jde sama,umela se musi ucit,obkoukavat,ko­pirovat,vyzadu­je usili.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

Asi tak jako mezi Stevem Jobem a iPhonem.
Doplňuji:
Omluva, že jsem Steveovi JobSovi ubrala písmenko…:-(

Upravil/a: Damiana

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fcoop

Až si jednou – nedejbože – nějaký superpočítač,nebo Síť – UVĚDOMÍ SAMA SEBE,budou mít lidé velikááááánský problém.

Zatím jsou to „jen“ nesmírně výkonné kalkulačky.

Jsou to JENOM stroje,které by bez programu,který do nich vložil člověk nevypočítaly ani malou násobilku.

Všechno, co existuje, se objevuje až poté, co se objeví „já“-myšlenka. Zdrojem „já“-myšlenky je pravé Já, Bytí samo. Bez Já by nebylo"já"-ego, bez „já“-ega by nebyl svět.

Je pošetilé se domnívat, že pouze proto, že bdělý stav se jeví spojitý a časoprostorový, je skutečný. Kdyby skutečný byl, trval by pořád, ale stavy se střídají. Žádný z těchto tří stavů skutečný není. Skutečné není ani „já“ ego, které mizí – bez své vůle – ve stavu spánku beze snů a objevuje se – opět bez své vůle – ve stavu bdělém. Skutečné je pouze pravé Já, Bytí, které je podkladem všech tří stavů a zdrojem „já“-myšlenky. A toto pravé Já je cílem duchovně hledajících. (Net)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nejde asi takto porovnávat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Tak co o tom říká třeba Wiki:

Umělá inteligence (UI, anglicky, AI) je obor informatiky zabývající se tvorbou strojů vykazujících známky inteligentního chování. Definice pojmu „inteligentní chování“ je stále předmětem diskuse, nejčastěji se jako etalon inteligence užívá lidský rozum. S tímto pojmem poprvé přišel John McCarthy v roce 1955.

Stručně řečeno porovnáváš inteligenci homo sapiens (čili člověka současné doby) a robotů.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
johana 56

Odborných vysvětlení je k dispozici hodně,proto je v dotazu vloženo „podle vás“.

před 4188 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
kapka

Podle mě je umělá inteligence blondýna obarvená na brunetu. 😁 Tak jsem to slyšela.

před 4188 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
johana 56

Dávám palec.I to,co se šeptá v kuloárech,může být pravda.

před 4188 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

.. ja jen vim, ze bohuzel nemam ani jednu z nich … :(

  • iv-

před 4188 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
johana 56

…možná je to úplně jinak a právě o to jde.

před 4188 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

před 4188 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek