Malvína

Jaký je podle vás optimální počet párů bot na osobu?

Jo, budu zvědavá, něco jako stará Kelišová. Navíc sem hodím nijak obohacující otázku. Napadla mě při třídění botníku. S kamarádkou jsem vedla debatu, ale každá má na to jiný pohled. Zajímají mě názory ostatních.
Prosím, neřiďte se určitým obdobím. Zajímá mě optimální počet všech bot.
Díky

Děkuji všem za odpovědi. Byla jsem zvídavá… A díky vašim odpovědím vím, že do průměru nespadám a jsem magor! 🙂

Nejlepší odpověď
Hlada

Mám polobotky, turistické, bowlingové, běžkové, pohorky, taneční, do bytu, na půdu, do suterénu, do dodávky, celkem 10.

Další odpovědi
nyjono

To je hodně indivindy. Podle zájmů, podle práce atd.
Někdo sedí v práci za stolem a fasuje pracovní obud a doma u TV toho taky moc nepotřebuje. jen když jde nakoupit nebo s odpaďákem.
Oproti tomu jiný mívá pracovní schůzky, žena potřebuje k různémů oblečení víc párů než muž k několika oblekům. Pak přidej sporovní zájmy, turistiku, do města a jsem někde zcela jinde.
Takže to zprůměruj a máš optimální počet párů bot.

Drap

Optimální počet bot přu chůzi je jeden pár, pokud má více párů , zavazejí mu. Co se botníku týče, tam je to jiné. Každý potřebujeme asi jiný počet párů podle činností zájmů a podobně. Nikdy jsem o tom takto nepřemýšlel, tak jsem musel počítat. Mám asi 22 párů bit a všechny používám. V podstatě každé jsou jiné a na jiný účel. Kdyby se mně někdo zeptal a ulici, tak bych asi tipl tak 6 párů, Myslím, že optimální počet nejde určit, každý jsme jiný a každý máme jiné potřeby. Nijak si na botách nezakládám a samotného mně počet potřebných překvapil, a tro jserm možná ještě na nějaké zapomněl..

aliendrone

To je jako „optimální jídlo“ na osobu – jedna věc je těžce fyzicky pracující 2m/100kg chlap (horník), jiná je 155cm vysoká 45kg sekretářka. Zodpovědně prohlašuji, že pokud by měl jeden z nich „optimální jidelníček“, tak druhý s týmž jídelníčkem bude hladovět nebo tloustnout. :)

Obecně podle mne ale platí, že v téže domácnosti má žena +/- 2,5–3násobek párů obuvi, než muž. (což je dáno ženskými požadavky na celkovou barevnou sladěnost, chlap si obvykle vystačí s „hnědá/černá“) To je ovšem odhad podložený pouze vlastní zkušeností, jiní to tak vidět nemusí. ;) :)

Kepler

Mně stačí podle určení a využití po jednom páru na:

  • běžné nošení po ulici
  • botasky na sportovnější účely
  • zimní
  • letní sandály
  • domácí obuv
  • pohorky do lesa a houbaření
  • společenské

Holínky a broďáky až nad koule fakt nepotřebuju. Až něco doslouží, pak si teprve koupím nové.

Bobek 2

Já se snažím počet optimalizovat směrem dolů, tedy když kupuji boty na běžné nošení, tak pro mě je ideálem, abych se nemusel stydět v nich jít ani do běžného (nenárodního) divadla, ani na výlet do přírody. Ale nakonec přece jenom musím mít speciální alespoň na lyže (běžky, sjezdovky), něco pohodlného doma i v práci, abych se nezapařoval v botách na ven, ty společenské na svatby, pohřby a „velká“ divadla, jednou jsem si koupil i speciální vodácké trepky, a v obdobích, kdy jsem chodil někam skutečně sportovat, tak mi na to taky nestačily jen tak nějaké „univerzální botasky“, ale koupil jsem si nějaké sálovky nebo turfy. Jo a na zimu se hodí něco kotníkového, i když v nížinách si člověk v posledních letech taky většinou vystačí s univerzálními celoročními botami. A pak se to ještě diferencuje tím, že použitější a ošlapanější boty zbudou na podřadnější účely než boty novější, takže stavební nebo zahradnické činnosti jsou na „doražení“ vysloužilých bot.

anonym

Asi čtyřicet párů. Nepočítám všechny žabky, lezačky, boty do vody, gumáky a pod.

Funna

kdych prošla celý svůj „vozový park“, tak jich najdu něco kolem 40 párů vč. papučí, gumáků atd…jenže mám např. asi 8 párů společenských (na různá roční období), které si obuju jednou či 2× za rok a taky ty, co je mi líto vyhodit, protože jsou kvalitní a jako nové, protože v nich skoro nechodím…90% času totiž trávím skoro celoročně v teniskách, v létě ještě v sandálech, či pláťácách..klasické zimní boty jsem měla tuhle zimu obuté jen jednou…takže kdyby bylo na mě, vystačím si celý rok s několika páry bot, jenže díky společenským a pracovním událostem, kam musím jít, musím mít i spoustu jiných (ach ty blbé společenské konvence .-)…

Malvína

nyjono – A kolik párů vlastníš ty, smím-li být tak zvídavá? 🙂 Protože je mi jasné, že je to člověk od člověka, ale přeci jen nějaký konkrétnější číslo za každého by se hodilo.