VeRe1983

Jaký je podle vás nejlepší postup při plánovaném navýšení cen elektřiny?

Před pár dny jsem obdržel dopis od ČEZu, kdy mi zvedají cenu za kWh z nějakých 1.58 Kč na 1.89 Kč což je fakt výrazné zvýšení. Přemýšlím o dvou variantách, buď využiju možnosti fixace stávající ceny na tři roky, anebo odejdu ke konkurenci. Problém je, že stávající dodavatel mi nynější náklady 6249 Kč přepočítal při fixaci na 6718 Kč a konkurence není schopná transparentně říci jednak kolik zaplatím za 1 kWh a také poplatky, které stanovuje ERÚ a jejichž výše bude údajně známá až po 1. 1. 2019 (s čím tedy kalkuluje ČEZ je mi záhadou). Rád bych se zeptal zkušenějších, má smysl v našem tuzemském rybníčku hledat u nějaké konkurence lepší ceny, anebo je to i v energetice oligopol typu benzínek a mobilních operátorů?

Odpovědi
Kepler

Já jsem už loni odešel od ČEZu k jinému dodavateli, který účtuje ceny z aukcí elektřiny, tedy nejnižší možné. Aby to nebylo považováno za reklamu, název dodavatele pošlu přes IP.