sardinie

Jaký je podle váš nejlepší díl Letckých katastrof?

Doplňuji:
Prosím … 🙂

(Myslím ty, které dávají na ČT)

Nejlepší odpověď
led

Sú to zčasti hrané dokumenty, ktoré nemožno bodovať podľa zaujímavosti, preliatej krvi. Je to
varovanie pred ľahostajnosťou a honbou za ziskom bez ohľadu na obete
varovanie pred lajdáckou prácou a nedodržiavaním pracovných a bezpečnostných predpisov
varovanie pred „supmi“, ktorí sa na nešťastí iných chcú obohatiť
ale súčasne je to
oslava úsilia a majstrovstva leteckých posádok v ich snahe zachrániť lietadlo i cestujúcich aj v situáciách zdanlivo bez nádeje na záchranu
oslava práce leteckých, záchranných i ozbrojených zložiek, aj ďalšieho množstva bezmenných, ktorí pre záchranu lietadla i cestujúcich, neváhajú aj vliezť do ešte (veľakrát) horiaceho vraku, len aby zachránili, čo najviac ľudských životov
oslava tej drobnej piplavej práce, trvajúcej niekedy i niekoľko rokov, s následkami havárie, hľadania povestnej „ihly v slame“ vyšetrovateľov a množstva bezmenných ľudí okolo, záchranných jednotiek, nielen pre zistenie príčiny, ale i pre ich odstránenie, aby sa takéto havárie už neopakovali.
Hodnotiť možno celý seriál len ako celok, jeho myšlienku.

led

tiež myslím tie, čo dávajú na ČT