Eliiis

Jaký je počet tranzistorů v mikroprocesoru ?

Ahoj, prosím vás potřebovala bych zjistit jaký je počet tranzistorů v mikroprocesoru, prosím o konkrétní nebo aspoň přibližné číslo. Předem děkuji

Nejlepší odpověď
mosoj

2 – 5 miliónů v jednojádrovém.

Ve vícejádrovém to bude ještě více ale přesně to nevím.
Doplňuji:
Tak jsem trochu pátral a docela mně to vyrazilo dech. Kdeže jsou časy Pentia xx.
Osmijádrový procesor obsahuje prý 2,2 miliardy!! tranzistorů ( aktivních prvků).

Viz. http://pctunin­g.tyden.cz/har­dware/proceso­ry-pameti/20362-intel-core-i7-990x-v-testu-nejvykonnejsi-sestijadro-planety

Další odpovědi
Mapel

Záleží na druhu mikroprocesoru – jeho určení. Nejmodernější mikroprocesory obsahují až 20 miliónů tranzistorů mimo další prvky jako jsou indukčnosti, odporníky, diody atd.