Werushka

jaký je opravdu rozdíl mezi štípnutí od komára a štípnutím od blechy?

Odpovědi
zjentek

Ze zdravotního hlediska nelze hledat rozdíl, může tam být snad jedině společný jmenovatel a to je útok parazita či hmyzu. Je to, jako by ses zeptala na rozdíl mezi angínou a amputací nohy.

Cenobita

Pokud bodne komár, (nebo ovád), je většinou oblast kolem vpichu kruhová průměru koruny, jako by mírně vyvýšena, jako by byla pod kůží ta koruna vložená.

Pokud štípne blecha, tak většinou bodá v řadě (ne vždy) průměry oblastí kolem vpichů jsou menší asi 0,5 cm a v řadě je několik vpichů, jako by hledala nejlepší místo, nebo přestává sát pokud je vyrušena a saje znovu o kousek dál.