zjentek

Jaký je opak slova třeskutě?

arygnoc: když tak dobře umíš česky, nevíš taky, jakej je opak slova „tuhý“? Když vezmu, že „řídký“ je opakem slova „hustý“, tak mně ještě vysvětli to „tuhý“ ..níže jsi mi to vysvětlil třeskutě a už to chápu.

Nejlepší odpověď
gecco

Mírně, slabě…
😉

Další odpovědi
fcoop

Opak?..........jsou případy,kdy význam slova nemá svůj „protipól“.
Někdy to prostě nemá smysl.
Slovo „třeskutý“ se dá použít i ve významu „třeskutý blbec“.
Mírný,slabý blb.............ten asi neexistuje.
Ještě jsem nezaregistroval mírného blbce,ale třeskuťáků je poměrně dost.........

annas

Sice se obracíte na arygnoce, ale snad nevadí, když odpovím na váš doplňují dotaz.

Třeskutý – vysvětlení jste dostal.

"Tuhý – v pořadí – synonyma podle významu x antonyma
1 .pevný, houževnatý (maso) ≠ řídký, tekutý
2 .houževnatý, odolný (kořínek) ≠ poddajný
3. úporný, urputný, silný, krutý, tvrdý ≠ slabý (odpor), mírný

hustý – pořadí stejné jako u slova tuhý

  1. hutný ≠ řídký (porost)
  2. častý, četný, hojný (výskyt), početný, mnohý ≠ řídký (případ), ojedinělý, občasný, sporadický"

Podle SSJC

arygnoc

třeskutě, třeskutý sa používa iba v spojení třeskutý mráz, mrzlo třeskutě, …, takže gecovo >mírně<, >slabě< je správne.

zjentek, ako vidno, neviete správne používať slová rodného jazyka (viz, diskuze), třeskutě znamená >krutě<, >tuze< a nie >prudce a silně<.

😉

ad tuhý:

vysvetlila an, ďakujem jej týmto.

😉

anonym

Tam tuhý, ven měkký. 🙂

gecco

Fcoop – „mírných blbů“ je tolik, že už je pokládáme za ´normál´..
😉

zjentek

gecco, kdo my?

zjentek

gecco: třeskutě znamená prudce a silně?

gecco

Krutě, silně…
http://synony­mus.cz/tresku­ty-759/

zjentek

..a já myslel, že opakem třeskutě je tekutě ..ale arygnoc jasně potvrdil..

annas

Ad zjentek – to je v pranostice – Lepší Vánoce třeskuté než tekuté.

Je to v pořádku – mráz či obleva – krutá zima x mírná zima.