Frogman

Jaký je opak slova „rozměnit“?

Výkladový slovník říká, že slovo „rozměnit“ znamená „proměnit vetší bankovku, minci za menší ve stejné celkové hodnotě“.
Slova „vyměnit“ a „směnit“ znamenají „nahradit něco něčím (stejnou hodnotou, např. měna)“.
Bohužel jsem nenašel slovo, které by znamenalo „proměnit menší bankovky, mince za větší ve stejné celkové hodnotě“. Existuje takové nějaké slovo?

Odpovědi
marci1

Řekla bych, že vyměnit. 🙂

arygnoc

zameniť, vymeniť (za celé, za väčšie [u peňazí]).
jednoslovný výraz sa nepoužíva žiadny, neexistuje (možno v nejakom slangu).

😉

bolak

rozbít – sbít
rozlepit – slepit
rozměnit – směnit

(moje teorie)