Michal Kole

Jaký je odborný psychologický/psychi­atrický název pro lidi co si utvoří svůj názor a ten furt preferují, ať je to sebe

větší pitomost a cizí názory odmítá aniž by o nich, alespoň uvažoval?

A jak se odborně říká opačnému typu člověku? Co si rád vyslechne i jiné názory a alespoň chvilinku se o nich snaží pouvažovat.

Nejlepší odpověď
kapka

Kapavka 🙂 Podle mě.
Ale jenom, když se hádám s manželem. Tady tak paličatá nejsem, protože vidím na druhých, jak je to hloupý. 🙂

Další odpovědi
Skeptik

  1. Diagnóza: ezoterik.
  2. Diagnóza: ztráta času

Curiosity

možná paranoidní schizofrenik?

avel3

Nejspíš bych ho nazval ignorantem.
Doplňuji:
Ignoruje fakta, která pravdivost jeho názoru, nebo pravdivost východisek k jeho názoru popírají.