Neonka

Jaký je obsah šálku a sklenice?

Opsala jsem si recept, kde množství potřebných sypkých surovin je uváděn na počet šálků a množství tekutých přísad na počet sklenic.
Potřebovala bych vědět, alespoň přibližně, kolik může šálek obsahovat gramů / např. mouky / a kolik mililitrů by měla mít obsah ta sklenice.
Obsah šálku si ještě troufám odhadnout, ale u té sklenice si nejsem jistá. Děkuji.

Nejlepší odpověď
hanulka11

Já mám recepty většinou na 1/4l hrnek a 2dcl skleničku
dobře se to odměřuje 1/4 l odměrkou koupíte v kuch. potřebách Na ní je uvedeno jak gramy tak mililitry
jinak zde je přehled

http://clanky­.vareni.cz/od­merujeme-a-vazime-bez-vahy/

Doplňuji:
ještě jen doplním dívám se na tu odměrku a 1 šálek má cca 150g mouky a nebo 200g cukru