KarolínkaP

Jaký je objem vlakového vagonu.

Jaký je objem vlakového vagonu, který převáží řekněme… obilí, uhlí.. ??

Nejlepší odpověď
Hlada

Dvounápravové mají vnitřní objem 50–70m3, čtyřnápravové 150–170m3.

Zdroj: http://pvoltr­.sweb.cz/t.htm

Další odpovědi
Drap

To jde lehce spočítat. Zajdi si na nádraží, odkrokuj vagón a jednoduchým výpočtem to zjistíš. Vagónů je také celá řada typů. Vysoké nízké, otevřené, zavřené, plošinové. U vagónů se většinou neuvádí objem, ale váha, kterou je možno naložit. Ta bývá u běžných vagónů 50 a u větších 100 tun.