larios22

Jaký je objem nafty ?

Jaký objem nafty natankuju v zimě při teplotě –20 stupňů když hustota nafty je 856 kg/m3 když mám nádrž o objemu 70 litrů ? a v létě při teplotě 35stupňů a hustotě nafty 820 kg/m3 ?? už asi hodinu si nad tím lámu hlavu :D

Odpovědi
mosoj

V obou případech to bude 70 l.
V zimě ale těch 70 l bude vážit 59,9 kg a v létě 57,4 kg. Protože se tankování měří na litry je výhodnější tankování v zimě.

Shaohao

v obou pripadech 70 litru

Alesh

Tak záleží to především na tom, jak dlouho budeš mít stisknutou tu tankovací pistoli. Dále také na tom, kolik budeš mít ještě nafty v nádrži při příjezdu k pumpě. Limitem ale je objem nádrže až po zátku. 😉