Kelt

Jaký je objem jedné dávky z rozprašovače?

Mám čisticí roztok na brýle 125 ml. V láhvi je hadička, kterou se nasává kapalina do rozprašovače. Hadička má určitý vnitřní průměr a tlačítko (nevím, jak to nazvat), lze stlačit o několik mm. Je jedna dávka rovna objemu válce, kde je výškou stlačení pístu a vnitřní průměr hadičky? Nebo jsem na něco zapomněl a nezapočítal? Děkuji

Odpovědi
Edison

Spíše jsi toho započítal víc. Opravdu se rozpráší v nejlepším případě jen ZDVIHOVÝ objem válce.

Hlada

Ne. Průměr je průměr vnitřního válce nad zpětným ventilkem. Hadička zajišťuje nasávání. Na objem nemá vliv.