Sevo

Jaký je nejzdravější značka oliv. oleje z hlediska prevence kardiovaskulárních chorob?

Doplňuji:
Známý mi právě řekl, že lékařské výzkumy na to žádné nejsou. On kupuje Borges-Exclusive Arbequina, jednodruhový, 100% extra panenský, protože je nejdražší a tak snad bude i nejlepší. Zároveň má prý pro něho určitě nejlepší chuť. Komu chutná něco jiného lépe, sem s tím !

Nejlepší odpověď
annas

Názory se různí – někdo považuje za kvalitnější řecký olej, jiný italský. Důležité je, aby na něm bylo uvedené označení Extra Virgin. Střídám různé značky.

Vzpomínám si, že se asi před 6 lety stahoval z prodejen řecký olivový – byl závadný.

Další odpovědi
Děda Louda

Propagovat značku nebudu, to by byla reklama.
Pro studenou kuchyni – na saláty apod. se doporučuje Extra Virgin, což je olej lisovaný za studena jako první. Následuje olej z druhého lisování (levnější) např. na pomazánky, a potom oleje lisované za tepla. Ty se používají v teplé kuchyni, tedy na vaření, případně smažení.
Pro nás jsou na výběr především oleje z oblasti středomoří, jinak i různá exotika.
Záleží vždycky na chuťových vlastnostech a v neposlední ředě na zvyku.

MacaM

Z hlediska prevence KV chorob a mnoha dalších doporučuji český 100% přírodní bylinný produkt OK Omega3 Complete, který je novinkou a díky svému unikátnímu složení také jedinečný na našem trhu. Má prokazatelné účinky při snižování vysokého cholesterolu, doporučuje se všem kdo trpí dlohodobou únavou, nemocným s KVS.
Více na uvedeném webu.

Zdroj: www.okg-fit.cz/zdravis­laskou