Kryšpín

Jaký je nejvyšší stupeň vybudovaného kapitalismu?

Na př. v komunismu měla být absolutní rovnost a peníze zrušeny. Tudíž má kapitalismus nějaký cíl.

Nejlepší odpověď
Kepler

Slovo „kapitalismus“ vymyslel Marx a není to filosofická kategorie jako komunismus. Oprávněné bylo někdy v 19. století. Správnější název je nyní „tržní ekonomika“. Tudíž „kapitalismus“ nemůže mít nějaký cíl. Komunismus jako cíl propagoval až Uljanov, všichni víme, jak to dopadlo.

Další odpovědi
hapiky

Je to skoro neuvěřitelné, ale cíl by měl být přibližně stejný: Pracovat ve prospěch společnosti, podle svých možnost a bezplatně. Odměnou by bylo poskytnutí všeho, co potřebuje k životu a to samozřejmě zdarma.
Pokud ovšem nezmizí touha po bohatství, závist apod. bude to ještě hodně vzdálený cíl.