luciano

Jaký je nejvyšší bod Moravskoslezského kraje?

Jaký, nebo který?

Nejlepší odpověď
annas

  1. Jaký bod je nejvyšší? Ten, jenž leží nejvýš.
  2. Který bod je nejvyšší? První odkaz v Google odpoví na vaši otázku.

„Nejvyšším bodem v Moravskoslezském kraji je Praděd (1 491 m n.m.) v pohoří Jeseníky, nejnižším bodem je soutok řek Odry a Olše (195 m n.m.).“

https://www.go­ogle.com/sear­ch?client=fire­fox-b-d&q=Nejvy%C5%A1%C5%­A1%C3%AD+bod+Mo­ravskoslezsk%C3%A9ho+k­raje

Další odpovědi
aliendrone

Mno, nejsem si jist, zda-li annas vzala v úvahu i možnost, že nejvyšší bod může být i dočasný. :)

Moravskoslezký kraj je kousek od Valmezu a nikdo nezaručí, že společensky unavený Kepler při návratu z pravidelného denní návštěvy „domu radosti“ nedobloudí na jeho území.

A co když v takovém případě po ránu „postaví stan“ svým OBŘÍM dalekohledem? ;) :D :D