Megan Luce

Jaký je nejvhodnější materiál na památník?

Nevíte jaký je nejvhodnější materiál na kamenný památník? (Podle toho, jak dlouho vydží, jak je odolný, co k údržbě a průměrnou cenu.)
Děkuji 🙂

Odpovědi
Drap

Co je výhodný materiál ? Záleží z jakého hlediska tp posuzujeme. Pískovec se poměrně dobře opracovává, na druhé straně jeho životnost je relativně krátká. Odolnější jsou tvrdší materiály. Žula, mramory, popřípadě nějaké lávové kameny. (např: diabast /.
Cena nejde takto určit, sjednává se vždy dohodou.

badisko

jak rikali kolegove …a ja se jen pripojim jsem od fochu …zalezi na vyberu cemu kdo dava prednost ..k cemu vubec bude …napriklad jesli by nekdo chtel cely nahrobek z mramoru tak se bude delat z masivu …coz je drahsi nez pouze nejaka deska ktera je zasazena do piskovce..ale pocita se taky pismomalirina atd…proste to nejde jen tak rict …zdelte mi ucel toho pomniku …zhruba velikosta a pak vam muzu rict jaky material pouzit a kolik to bude asi stat…

Braník

na kamenný památník je nejvhodnější dobře opracovávatelný kámen-pískovec

anonym

Nejsem si jistý, ale nemá to být pomník ?!