Lgee

Jaký je nejsilnější zdroj energie?

Antihmota ci je něco lepšího?

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, antihmota. Anihilací s běžnou hmotou bychom získali 100% přeměny na energii, Naštěstí není k mání.

Další odpovědi
aliendrone

Striktně – existuje jediný zdroj energie – VELKÝ TŘESK. Všechno ostatní je jen sekundární přeměna původního vkladu.

Jinak k tomu co už bylo napsáno bych dodal, že černé díry jsou velice interesantní zdroj energie. (po anihilaci mají 2. nejvyšší účinnost) :)

klumprt

Zatím se musíme spokojit se Sluncem. Sluneční energie je zachycena v dřevě, uhlí i ropě. Ze slunce pochází energie pohánějící vodní i větrné elektrárny. Samozřejmě i to co jíme a dodává nám energii, pochází ze slunečního svitu. Jedině snad jaderná energie není slunečního původu.

Jiří Bohumil

Zatím reálně využitelný je jaderná energie. Teoreticky sice antihmota a anihilace, jak píše Kepler, ale zatím jde o pouhou teorii, bez možností reálného použití.
A jako nejvýkonnější energetický zdroj, v naší sluneční soustavě a zatím asi dlouhodobě nepřekonatelný, je pochopitelně slunce.

independent

Jaderná energie sice není slunečního původu, ale sluneční je jaderného původu.