Meri

Jaký je nejrychlejší způsob na skládání rubikovky?

Doplňuji:
Já umím složit rubikovu kostku, myslím, že poměrně rychle. Jen bych chtěl vědět jakou metodou se dá rubikova kostka složit nejrychleji. (CFOP, Roux, Petrus atd.)

Nejlepší odpověď
Houslovyklic

Co já vím, tak obecně se za nejrychlejší považuje tzv. Fridrich's method, ke které se ale musíš naučit několik desítek různých algoritmů. (Jestli se to naučíš, tak gratuluju k trpělivosti, já jsem to například vzdala…;-))
Úplně zobecnit se to ale asi nedá, každému přece jen vyhovuje něco jiného…
Záleží také na tom, v čem jsi dobrý – jestli ti vyhovuje spíš trochu „biflovací“ učení se mnoha algoritmů (CFOP), nebo metoda více intuitivní (Petrus)…

Další odpovědi
Kostka333

Zkus tuhle sérií videí, nebo najdeš i jiné: http://www.you­tube.com/watch?v=fTyj2Fr­vlB4

Kelt

Existují metody skládání Rubikovy kostky, Fridrich, Petrus a další. Vše je na videu a jsou o tom i stránky. Co je rychle?. Světový rekord je méně než 6 s. Udělej si několik pokusů a počítej si průměrný čas.