postcd

Jaký je nejlevnější a nejjednodušší způsob používání dešťové vody na splachování WC, ruční praní, mytí rukou, zalévání?

aby byla zásoba vody i když v létě třeba 2 měsíce nezaprší

Odpovědi
setapouch

„nejjednodušší způsob používání dešťové vody“???

Sváděj ji do barelu. Ale nevím o tom, že by se dala používat jednoduše nebo složitě.

Drap

Mít dostatečný zásobník na dešťovou vodu. Velká část Australi, Chorvatska a i některých jiných států se používá pouze dešťová voda. K jiné vodě tam neni vůbec přístup.

mosoj

Nádoba na jímání dešťové vody. Minimálně 1 m3 raději více.
Malá domácí vodárna a oddělení vodovodního řádu, nejlépe s možností napojení na stávající. Pro případy že dešťová voda nebude.-
Jo na dva měsíce, tak to potřebuješ zásobu vody minimálně 5 m3 a více.
Máš představu kolik vody se spotřebuje na splachovací WC ?

ReHu

Viděla jsem v jednou RD, jak měli pomocí čerpadla zavedenou dešť.vodu do velké nádrže v domě za zdí a udělány rozvody pro splachování WC .
Záleží na tobě, co a jak si napojíš.
Jde jen k to, aby voda nezmrzla a nečistoty ti nezanesly trubky.

bolak

Nevím jak máš velkou zahradu, ale nádrž metr krychlový (1000l) mě vystačí tak na 1 zalití zahrady, zbytek co uvádíš je drobotina, nejvíc se spotřebuje na to zalévání. I kdybys to snížil na 1/2 a zaléval jen obden, tak budeš potřebovat fakt těch 7,5 m krychlových na měsíc bez deště, na 2 měsíce dvojnásob, a cena za plastový barel/y (jsou nejlevnější) o takovém objemu půjde do desetitisíců.