leRower

jaký je nejlepší způsob učení?

nemohu si nic zapamatovat a tak se chci zeptat,jak bych se nejlépe něco naučila.

Nejlepší odpověď
Spiritus

nedavno jsem se ptala na neco podobneho…snad pomuze odkaz…

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-posilit-pamet

Další odpovědi
anonym

Jsou různé druhy paměti,resp.me­tody,jak.Něko­mu pomáhá, když si žádané čte nahlas.Někdo si text „vyfotografuje“,pak stačí listovat.V hla­vě.Pomáhá opakování si.Já funguji tak,že těžce popsatelným způsobem „zapnu“.Nevím vlastně co,ale funguje to.Více méně.

Sandy

Tahle otázka už tady byla, koukni do odkazu :o).

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-spravne-ucit

SinceX

Já se učím takhle, přečtu si jednou látku, poté si to zopakuji, pokud jsou výpadky přečtu to místo ještě jednou. Doporučuji také teplou vodní lázeň ve vaně, tělo si odpočine a více začne pracovat. Když se učíš AJ slovíčka, zakryj si anglická slova a české si nech rozevřené..potom říkej anglicky ta česká.

Nuk nuk

Podobných otázek je tu opravdu užněkolik.

NIcméně, každý se učí trochu jinak. Chce to nejdříve vyzkoušet, které informace si zapamatujete nejlépe – to, co slyšíte, čtete, zapíšeete si, nebo Vám pomáhají obrázky, grafy a různé jiné názorné pomůcky.

Rozhodně nemá smysl se něco biflovat a snažit si to nalít do hlavy nejakým standardním, ale nefunkčním způsobem.

  • Ve škole si určitě dělejte poznámky. Ne pasát vše do detailu, ael pokusit se psát to nejdůležitější.
  • Pokud se učíte ze sešitu či učebnice, používejte barvy – podtrhávejte, obtahujte to, co je nejdůležitější.
  • Pokud čemukoliv nerozumíte, buď se na to zeptejte přímo vyučujícího a nejlépe co nejdříve je to možné.
  • Jestliže na to ale nemáte povahu a bojíte se zeptat, zalistujte ve slovnících, encyklopediích, nebo hledejte na internetu.
  • Obrázky v učebnici nepovažujte jen za ilustrace. Mohly by Vám pomoci si informace zapamatovat.
  • POkud máte možnost se nechat vyzkoušet, využijte jí. Sama si totiž ověříte, kolik je toho ještě potřeba se doučit.

FOG

Aneb- neuc se ,zivot Te nauci.