Alesh

Jaký je nejlepší způsob spojování řetězu?

Chci točit 3 řetězy na jedné kazetě a váhám, jakým způsobem je spojovat.

  1. zachovat originál nýt,
  2. použít speciální nýt nebo
  3. použít rychlospojku?

Osobně si myslím u jednotlivých variant toto:
ad 1) přijde mi, že to nemůže moc držet, že je tu velké riziko samovolného rozpojení,
ad 2) dobrá varianta, ale přeci jen poněkud nákladnější (blbej nýt stojí skoro 40 Kč),
ad 3) vcelku elegantní řešení, ale jak je to s životností, tj. jak se natahuje samotná spojka? Je pak lepší mít ke každému řetězu jednu spojku a pak ji zahodit i s řetězem? Díky za radu.

Nejlepší odpověď
franku

Nevím kde to bude chodit,ale originální nýt se Ti už roznýtovat nepodaří.
2)Roznýtovat speciální nýt je nejpevnější i z hlediska životnosti.
3)Pokud drží zámek spojky,tak má spojka velkou životnost.Spojka se rozpadne,jak vypadne zámek.Spojka se vyhazuje i s řetězem.

kablik

myslel jsem si že jeden řetěz na sezonu postačí, ty utaháš hned tři?