Jaký je nejlepší sýr na strouhání?

Nemýslím tím v sáčku už nastrouhaný, ale sýr v celku, nejlepší sýr na strouhání třeba na topinky. A různě. Na špagetti. Topinky.

Nejlepší odpověď
Muffz

Jak to říká Zdenda Pohlreichů – „No, jó, zlatej českej eidam třicítka“. Na domácí užití to stačí, na lepší jídla kupuju parmezán a to je teprv mňamka.

Další odpovědi
zjentek

Tak to snad záleží na tvý chuti. Já ti poradím parmazán a tobě nepojede.

https://www.go­ogle.cz/search?cli­ent=firefox-b&dcr=0&q=luxus­n%C3%AD+s%C3%BDr+tvrd%C3­%BD+strouh%C3%A1n%C3%­AD&oq=luxusn%C3%AD+s%C3­%BDr+tvrd%C3%BD+strou­h%C3%A1n%C3%AD&gs_l=psy-ab.3...61618.63567­.0.65092.6.6.0­.0.0.0.678.1776­.0j1j2j0j1j1.5­.0....0...1.1­.64.psy-ab..1.0.0.UW8WGIl957

Z vyspělého světa k nám na trh pomalu dorážejí tvrdé sýry i se strouhátkem ;), princip jako celý pepř + mlýnek, takže si koupíš kostku kvalitního sejra v obalu, kde jen zakroutíš nějakým kolečkem a voalá, sejra se sype- zde:

https://www.go­ogle.cz/search?tbs=sbi:AM­hZZitjQ9MsJMo6Hi­Xu6tDNMXRKJoe5Of9SNag­h0fiUUDWc2iEt2oD­f68Lwr8Wf2Vw4dlut­tUy2gD8b8Fm-3SN4im5OGXf-VNHbedDvx6mtR07y07­0QiZMIkctZGS7nY0i­UXIiw-sOH_16iMYMnhG9Ma­AP0CRM_17wqwEL7C5RZPUM­fH3rewWkyBHAc­xZN_15Ym-SS7xkyYAwOhFi­iBIPa4ou8hs3bAK­SCLHdA6RdnDI3Klim­qCNzpvqKOwVxhPqctB5w_1­WowufTWjza7CklJu­i0fGwEvdZu0jpbqAJ­w8L3hIXXMoHnqbhcUV­v2xbYyc-TeGBM_1sGlKRek2­lkFyOpCfAtwj0BHJHep­bA&btnG=Vyhled%C3%A1v%C­3%A1n%C3%AD%20po­moc%C3%AD%20o­br%C3%A1zku&hl=cs

marci1

Za mě „Gran Moravia“ („parmezán“, který se vyváží do Itálie). Lze použít i jiný tvrdý sýr, např. Ementál, Parmezán, Gouda, Eidam. Používá se např. i Mozzarella.
🙂

květák75

Já sama mám teda asi nejraději goudu. Ta se strouhá dobře. Je ale pravda, že se na ni hodí mít celkem kvalitní struhadlo. Já mám takové šikovné, které se mi před časem povedlo sehnat tady: http://emako.cz/os­tatni/rucni-struhadlo-na-zeleninu--ovoce-a-syru--uzitecny-pomocnik-do-kazde-kuchyne/