koník.

Jaký je nejlepší formát pro hudbu co zabírá málo místa?

Chci si zálohovat hudbu a abych nemusel vypalovat cca 20 cd, tak potřebuji soubory nějak zmenšit a vypálit třeba na dvd. Poradíte mi formát do kterého to mam převéct? Ale tak,aby nebyl problém pro žádný pc tuto složku otevřít a hudbu přehrát. Děkuji

Nejlepší odpověď
casey

na vyber je nekolik formatu, zalezi jakou kvalitu pozadujes a na cem budes prehravat.
Muzes zvolit beze ztratovy format flac, ktery zmensi data cca. na polovinu pri zachovani puvodni kvality zaznamu (kdykoliv je mozne hudbu prevest zpet na cd v puvodni kvalite).
Vsechny ostatni kompresni formaty jsou ztratove. Nejstarsi a prave proto nejrozsirenejsi mp3, dokaze prehrat kdejaky prehravac, zachovej kvalitu 192, nebo nejlepe 320kb (tvych 20 cd by se na jedno dvd melo vejit).
Nebo kvalitnejsi a novejsi format ogg, u ktereho staci cca polovicni biterate nez u mp3, ale vetsinou prehravacu neni podporovan, tudiz prehravat spise na pc.

Další odpovědi
anonym

Formát mp3. Ale musíte počítat s tím, že každý formát který zmenšuje velikost zvukového souboru je ztrátový, protože vypouští data. Dělá to sice chytře a to tak, že to člověk nemusí postřehnout, proto jsou mp3 dodnes tak populární. Záleží jak velkou kompresi zvolíte. Doporučuji nastavit bitrate 192kb/s jako naprosté minimum, ideální je ale 320, to už nepozná podle mého vůbec nikdo.

MILAN1961

mp3