Rokio

Který je nejlehčí hřích ze sedmi hlavních hříchů?

Nejméně špatný hlavní hřích

Nejlepší odpověď
annas

"Na konci šestého století papež Řehoř Veliký rozdělil hříchy do sedmi hlavních skupin:

Pýcha, Hněv, Závist, Nečistota, Obžerství, Lenost, Lakomství.

Více zde: http://apostol­.webnode.cz/sedm-smrtelnych-hrichu/

Všechny jsou propojené, takže dopustí-li se člověk jednoho, brzy spadne do několika dalších. Zlo nepřináší dobro …

Vždy vše souvisí s něčím. Opět nejasná otázka. Každý má jiný pohled na hříchy, záleží na okolnostech, přístupu atd.

Pýcha předchází pád.
Hněv jede na rychlém koni.
Závist se stane nenávistí.
atd.

,

Další odpovědi
Drap

Záleží, z jakého úhlu pohledu se na to díváš. Všechny jsou hřích. Hodnocení záleží na tobě a tvém okolí.

Tom 25

Nejlehčí je těžké určit, ale nejhorší je zabít člověka.

klumprt

Nejmenší hřích je blbství.

Pán pravil: „Blahoslavení chudí duchem, neboť oni volové slouti budou.“