lili79

Jaký je nejjedovatější had v Česku? Byli jste někdy uštknuti hadem? Jak to bolí?

Jaký je nejjedovatější had v Česku žijící ve volné přírodě? Zmije? Byli jste někdy uštknuti hadem? Jak to bolí? Četla jsem před chvíli o nejjedovatějších hadech světa http://rekordy­akuriozity.pi­se.cz/26-nejjedovatejsi-hadi-sveta.html a dost brutální. Ne, že bych chtěla být uštknutá, ale zajímalo by mě, jak uštknutí hadem bolí? Má někdo tuhle neblahou zkušenost?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Ano, je to zmije obecná a uštknutí nebolí zas tak hrozně. Nebolí ani od těch nejjedovatějších hadů, jako je mamba, tajpan, kobra apod., ale ty následky již bolestivé jsou.
http://tera.po­radna.net/file/vi­ew/1490-picture2big-jpg

Další odpovědi
redy

Moji kámošku, a stále není v pořádku. Jestli to bolí, asi jo, když to trvá tak dlouho.

anonym

Zkušenost nemám,bylo to tu už dostkrát,zkuste se podívat do odkazů.
http://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=zmije

Funna

jasně, že jediným a tím pádem i nejjedovatějším hadem u nás je zmije…a jak bolí kousnutí?…náš had si mne spletl s myší, prože mi od ní smrděly ruce když jsem ho krmila a zakousl se mi do palce a začal ho omotávat…a nijak zvlášť to nebolelo, protože má jen asi 1,5m, takže je to bobek s malými zoubky …to kousanec od dalších našich mazlíčků – osmáka degu (hlodavec), nebo korely (papoušek) bolí podstatně víc..a o kočce a jejích zubech už vůbec nemluvím .-))

Luxx

zmije obecná, je to jediný český jedovatý had

Dochy

Funa: „…je jediným a tím pádem i nejjedovatějším hadem…“ ale prosím tě… Kdyžtak „jediným jedovatým“ (ve volné přírodě) ale užovka je také had.

Luxx

žádná česká užovka není jedovatá

Dochy

Funa ale píše „jediným hadem“