Rokio

Jaký je nejhorší zločin týkající se majetku?

Nejtěžší majetkový zločin

Odpovědi
Hans51

Závažnost trestných činů z pohledu zákonodárce lze hodnotit na základě systematiky zvláštní části trestního zákoníku (zákon č. 40/2009 Sb., ve znění pozdějších předpisů). Ta je dělena do tzv. hlav podle závažnosti. Na prvním místě jsou trestné činy proti životu a zdraví; trestné činy proti majetku jsou v hlavě páté. Mezi nimi má první místo krádež, čili ta je i odpovědí na Vaši otázku.

Ještě si neodpustím trestněprávní poznámku. Trestné činy se obecně dělí na přečiny a zločiny. Přečiny jsou všechny nedbalostní trestné činy a ty úmyslné trestné činy, na něž trestní zákon stanoví trest odnětí svobody s horní hranicí trestní sazby do pěti let; Zločiny jsou všechny trestné činy, které nejsou podle trestního zákona přečiny; zvlášť závažnými zločiny jsou ty úmyslné trestné činy, na něž trestní zákon stanoví trest odnětí svobody s horní hranicí trestní sazby nejméně deset let. Z toho lze odvodit, že majetku se týkají pouze přečiny, nikdy ne zločiny.

anonym

Ten, u kterého mi někdo ukradl vlastní hliněné kuličky.

Dochy

Rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví.

mosol

Když „zlatí komunisti“ rozkradli celý stát.

anonym

Mosol, hm, a kde jsou ty miliardy co po nich zůstaly?

mosol

Myslíš ty miliardy dluhů. Tak s těmi se pereme doteď

anonym

Je poznat, že jsi mlád a nebo přívrženec vlád ODS, ČSSD a dalších rozkrádačů národního majetku. Odkud si Klaus půjčil na vyrovnaný rozpočet a už nikdy nevrátil, že by od Somálců?