Rokio

Jaký je nejhorší zločin, když vynechám vraždu?

Nejhorší zločin mimo vraždu

Nejlepší odpověď
Kepler

Odpovím stejně, jako ses ptal na přestupky. Nejhorší zločin je ten, který zůstane nepotrestán. Přidám vysvětlení: pokud zločinec zůstane neodhalen, povzbudí jej to k další obdobné činnosti, zákonitě ještě horší.

Další odpovědi
redy

Horší než vražda, snad nic horšího není.
Snad sebevražda, dobrovolně odejít. Před rozhodnutím se zabít, musel člověk hodně trpět.

ten který je

Řekl bych že nejhorší zločin je zločin proti míru.V současné době někteří evropští politici a organizace dělají vše pro zažehnutí válečného požáru v Evropě.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Zlo%C4%8Din_pro­ti_m%C3%ADru

anonym

Vrah dostane dejme tomu doživotí, ale takový pedofil nenejde klid, ani v kriminále, ledaže by dotyčný násilník byl římskokatolic­ký kněz.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sexu%C3%A1ln%C­3%AD_skand%C3%A1ly_ka­tolick%C3%BDch_du­chovn%C3%ADch

Šidlo

úmyselné ublíženie, špeciálne ak to má celoživotné následky.....potom úmyselné ignorovanie rôznych pravidiel…to je tiež častá príčina tragédií

samozrejme, sú aj výnimky, kedy treba väčšinou šialencovi ublížiť aby sa zabránilo veľkým tragédiám..... napr.škrečok (hoarder) môže mať celoživotnú traumu, ak mu polícia/sociálka zruší smetisko, ktoré si doma nahrabal.....pritom upratovanie je úplne normálna vec, len práve škrečkovi ublíži

inak súhlasím s Keplerom: toto je spoločenská tragédia celého bývalého česko-slovenska…zvrátene nízky verejný tlak na trestanie zločincov…miesto toho sa poriadajú hony na bosorky (lgbti, intelektuáli, hendikepovaní, madari, rómovia – hlavne tí civilizovaní – už ste videli, aby náckovia napadli róma, ktorý nebol civilizovaný?)­......proste tu je norma správania byť zlý, psychopati sú idoly a ľudia ich napodobňujú ako sa len dá…Igorovi Matovičovi permanentne nadávajú do psychopatov – zo všetkých politikov má práve on najmenej psychopatických čŕt a najviac etické správanie…o čom to svedčí?

zjentek

Půjčovat ostatním prachy a chtít je časem vrátit.

Kepler

Ty, co jsi, máš pravdu. Nějak jsme všichni zapomněli že horší než vražda, je hromadná a ještě k tomu oficiální vražda. Ne jednoho člověka, ale desítek miliónů lidí. Ať už to způsobil Hitler, nebo ještě před ním Stalin. A evropští lídři jakoby na to zapomněli, stejně jako machometáni i rusové.

Kepler

Já tedy sebevraždu za zločin nepovažuji, pokud nevezme sebou další. Vím, že to křesťanská víra zakazuje, ale je to svobodné rozhodnutí každého člověka, pokud není nepříčetný. Chápu zoufalství těch, kteří se k tomu rozhodnou. Na druhé straně je na místě, v případě nezdařeného pokusu, dát postiženého do ústavní psychiatrické léčby. Velmi často se jedná o demonstrativní pokusy.