Jaký je nejběžnější fototyp v ČR?

Fototyp 1: Reaguje velmi citlivě na sluneční záření. Pokožka je velmi světlá, nikdy nezhnědne a často se spálí. Zrzavé vlasy, mnoho pih.

Fototyp 2: Reaguje citlivě na sluneční záření. Pokožka je světlá, pomalu se opaluje a občas se spálí. Blond vlasy, pihy.

Fototyp 3: Reaguje normálně na sluneční záření. Světle hnědá pokožka, která se rychle opaluje a zřídkakdy se spálí. Tmavě blond až světle hnědé vlasy, málo pih.

Fototyp 4: Je odolný slunečnímu záření. Snědá pokožka, která se velmi rychle opaluje a téměř nikdy se nespálí. Hnědé až černé vlasy, žádné pihy.

Odpovědi
annas

"Ve střední Evropě máme 4 základní fototypy dle rychlosti zčervenání (F I 5–10 min, F II 10–15 min, F III 15–20 min, F IV 30–40 min).

Většina české a slovenské populace má fototyp kůže F III"

http://www.freshga­ymag.cz/cz/he­alth/read/634/vi­te-jaky-jste-fototyp/